новини

Ми повернулися з табору!

Нам вдалося зробити безпрецедентний наметовий табір для підлітків! Титанічні зусилля великої кількості людей: організаторів, благодійників, співпраця з державними суб’єктами, об’єднання зусиль недержавних організацій – це все стало запорукою успіху цього неймовірного заходу!

   

Нагадаємо, в табір поїхали:

  • 20 випускників інтернатних закладів;
  • 6 дітей з центру соціальної підтримки дітей “Довіра” (дитячий будинок №1);
  • 5 неповнолітніх підлітків з пробації (які мають умовний термін покарання);
  • 17 дітей із сімей, які потрапили у складні життєві обставини;
  • та 12 волонтерів.

Всі ці підлітки з групи ризику. Іншими словами, вони уразливі для потрапляння у кримінальні структури, асоціальні верстви населення, різноманітні залежності та хвороби. Завдяки правильній роботі спецаілістів з цими підлітками, ризики в їх житті значно зменшуються, діти стають повністю соціалізованими та корисними для суспільства, а надалі й гарними батьками для своїх дітей.

 

Тема підліткового табору 2018 – “Світ без насильства”. Учасники вчилися жити, відстоювати свою точку зору та співіснувати у суспільстві, не застосовуючи насильство. І ми тішимося з того, що, завдяки професіоналізму та досвіду організаторів, за весь час табору нам вдалося донести цю думку до підлітків! Це було не так просто: різні групи підлітків, які росли в різних умовах і мають різний погляд на життя. Але в кінці ті, хто не був знайомий до початку табору, навчилися поважати один одного, не осуджувати за минуле і навіть стали друзями!

За час табору учасники відзняли декілька відеороликів на тему “Світ без насильства очима підлітків”. Навіть ті, кому погода завадила це зробити, рішучо налаштовані зробити ролики після повернення.

Ми також запустили фінансову гру на весь час табору. Всі підлітки та волонтери були об’єднані у 5 груп під назвою “сім’я“. Кожна з них вигадала собі прізвище, намалювала свій прапор та мала свій особистий бюджет. Внутрішня валюта табору – “долоньки”. Заробляли їх як на всю сім’ю, так і кожен для себе. Щоб отримати  долоньки, підлітки виконували різні завдання, прибирали у таборі, приносили воду, збирали дрова, допомагали на кухні та заробляли валюту у змаганнях. За ці внутрішні умовні гроші кожен мав змогу придбати солодощі або якісь цікаві речі.

          

Ця фінансова гра отримала неймовірний успіх! Підлітки шукали можливість зробити щось корисне для табору і отримати за це винагороду у вигляді долоньок. А коли відкривався магазин, починалися веселі торги, аукціони й продаж цікавих речей.

У двох учасників прямо під час табору був день народження. Один з них сирота. Ми всім табором привітали іменинників і зробили неймовірні подарунки.

Погодні умови внесли свої корективи у програму табору і не все із запланового на річці Орель вдалося реалізувати. Завдяки креативному рішенню організаторів, перебування учасників було цікавим навіть у сильний дощ. А яке саме рішення, ми напишемо наступного разу. Вас також чекає інформація про те, які нові проекти народилися після табору для подальшої роботи з підлітками.

 

А поки нагадаємо, що табір для підлітків у 2018 році організовано Благодійним фондом «Максимум» за  підтримки ГО “Позитивні жінки”, Міжнародного фонду “Відродження”, ГО “Альфа Лайф”, Благодійного фонду “Віра у добро”, БФ “Карітас Донецьк”, ГО “100% життя”, “Домінанта Прінт”, hromada.club. А також фінансової підтримки приватних осіб та волонтерської допомоги.

 

Залишити коментар